PRZYGODA Z KODOWANIEM

WIEK UCZESTNIKA: 6 – 7 LAT

programowanie dla najmłodszych

Przygoda z kodowaniem to zajęcia z podstaw programowania dla najmłodszych dzieci. Na zajęciach dzieci uczą się programować roboty Ozoboty oraz poznają język programowania wizualnego Scratch Junior. Kurs pozwala rozpocząć przygodę z kodowaniem i jest świetną bazą do dalszej nauki programowania. Poprzez twórczą i pochłaniającą zabawę, dzieci uczą się tworzyć algorytmy, pętle czy warunki i „piszą” swoje pierwsze programy.

Ozoboty można programować z łatwością. Dzieci mogą zgłębiać tajniki programowania z użyciem flamastrów i kartki papieru. Za pomocą kolorowych kodów zaprogramują zadania, które wykona robot. Dzieci mogą również zakodować sposób poruszania się i efekty świetlne Ozobota za pomocą tabletu lub ekranu monitora (bez żadnych kabli).

Scratch Junior pozwala na tworzenie gier i animacji dzieciom, które nie potrafią jeszcze czytać i pisać. Tworzenie kodu polega tu na przeciąganiu puzzli z komendami. W ten sposób dzieci stworzą animacje, gry i historyjki.

Warsztaty z programowania dla najmłodszych to doskonały sposób na rozwijanie różnych umiejętności: twórczego myślenia i rozwiązywania problemów, rozumowania przyczynowo-skutkowego, wyciągania wniosków, spostrzegawczości, cierpliwości i współpracy w grupie.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!