Programowanie dla dzieci w Lublinie

Oferta dla uczniów przedszkoli Król Maciuś i szkoły podstawowej Chrobry

programowanie dla dzieci lublin info

Nasz zespół pomaga najmłodszym mądrze i świadomie korzystać z nowych technologii.

Nauka programowania daje dobry start w przyszłość. Umiejętność kodowania pomaga dzieciom poruszać się w świecie technologii bez przeszkód i jest przydatnym w narzędziem w ich życiu. Specjalnie przygotowane zajęcia programowania dla dzieci poszerzają zakres ich możliwości i perspektyw, niezależnie od wybranej ścieżki zawodowej. Pomagamy im uzyskać pewność siebie i niezależność, a dodatkowo kształtujemy postawę uczenia się.

Oferta

SCRATCH JUNIOR

DLA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM

Zajęcia z ScratchJr są początkiem programistycznej przygody. Program został stworzony z myślą o dzieciach w wieku 4-7 lat. Za pomocą aplikacji dzieci tworzą własne interaktywne kolaże, animowane historie i gry. Programy układamy przy pomocy odpowiednich bloków z poleceniami, które wybieramy z gotowej listy. Dzieci łączą ze sobą kolejne bloki, a następnie testują stworzony przez siebie program. Dzięki temu bardzo szybko są w stanie zobaczyć efekty kodowania.
Podczas pracy w aplikacji nasi młodzi programiści stają się aktywnymi i świadomymi twórcami a nie biernymi odbiorcami – podczas programowania, myślimy, analizujemy i tworzymy. W trakcie zajęć dzieci uczą się rozwiązywania problemów, rozwijają logiczne myślenie kreatywność i wytrwałość.

W obecnych czasach powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie nie „kiedy” wprowadzać dzieci w świat nowoczesnych technologii, ale „jak” zrobić to mądrze. Obecnie nowe technologie są dla dzieci naturalnym elementem otoczenia, a kontakt z nimi jest nieunikniony. Wychodząc temu naprzeciw uczymy najmłodszych jak bezpiecznie i pożytecznie korzystać z urządzeń cyfrowych.

PRZYGODA Z KODOWANIEM

KLASY 0 i I

Przygoda z kodowaniem to zajęcia z podstaw programowania dla najmłodszych dzieci. Na zajęciach dzieci uczą się programować roboty Ozoboty oraz poznają język programowania wizualnego Scratch Junior. Kurs pozwala rozpocząć przygodę z kodowaniem i jest świetną bazą do dalszej nauki programowania. Poprzez twórczą i pochłaniającą zabawę, dzieci uczą się tworzyć algorytmy, pętle czy warunki i „piszą” swoje pierwsze programy.

Ozoboty można programować z łatwością. Dzieci mogą zgłębiać tajniki programowania z użyciem flamastrów i kartki papieru. Za pomocą kolorowych kodów zaprogramują zadania, które wykona robot. Dzieci mogą również zakodować sposób poruszania się i efekty świetlne Ozobota za pomocą tabletu lub ekranu monitora (bez żadnych kabli).

Scratch Junior pozwala na tworzenie gier i animacji dzieciom, które nie potrafią jeszcze czytać i pisać. Tworzenie kodu polega tu na przeciąganiu puzzli z komendami. W ten sposób dzieci stworzą animacje, gry i historyjki.

Warsztaty z programowania dla najmłodszych to doskonały sposób na rozwijanie różnych umiejętności: twórczego myślenia i rozwiązywania problemów, rozumowania przyczynowo-skutkowego, wyciągania wniosków, spostrzegawczości, cierpliwości i współpracy w grupie.

PROGRAMOWANIE Z MINECRAFT

KLASY II i III

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier na świecie, które od lat przyciąga tysiące graczy w różnym wieku. Z jednej strony jest to gra survivalowa w otwartym świecie. Z drugiej to ogromny plac budowy pozwalający puścić wodze fantazji budowniczym, którzy chcą i potrafią stworzyć niesamowite rzeczy z kwadratowych klocków.

Dzięk specjalnej edycji gry mamy możliwość połączenia nauki programowania z zabawą w świecie gry. Podczas zajęć dziecko poznaje świat programowania obiektowego.

Programowanie odbywa się w trybie wizualnym za pomocą bloków z których dzieci tworzą logiczną układankę. Korzystają z pętli, powtórzeń, instrukcji warunkowych i zmiennych – są to podstawowe zagadnienia programistyczne. Zaprogramować możemy Żółwia – Robota tak, aby pomógł nam realizować zadania w grze (zbierał surowce, zbudował most, wykopał tunel).

PYTHON I MINECRAFT

KLASY IV, V, VI

Programowanie to działanie kreatywne, pobudzające wyobraźnię. Na warsztatach dzieci uczą się pisać programy w języku programowania Python, które wykorzystają do sterowania zdarzeniami w świecie Minecrafta. Korzyścią płynącą z nauki programowania jest nabywanie umiejętności rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.

Python to dobry język dla początkującego programisty. Jest prosty do czytania i zapisu a jednocześnie daje wiele możliwości do tworzenia nawet skomplikowanych programów. Python jest jednym z najbardziej popularnych języków programowania na świecie. Na zajęciach Python połączony jest z Minecraftem żeby dzieci mogły natychmiast zobaczyć efekty swojego działania. Dzięki wykorzystaniu Pythona dzieci mają swobodę tworzenia, mogą uzyskać większą kontrolę nad światem Minecrafta. Na każdych zajęciach dzieci zapoznają się z elementarnymi konstrukcjami języka Python kreując świat Minecrafta.

DLACZEGO MY ?

Service Image

INNOWACYJNA FORMA NAUKI

Service Image

ROZWÓJ UMYSŁU

Service Image

WPROWADZENIE W TAJNIKI PROGRAMOWANIA

programowanie dla najmłodszych

Potrzebujesz dodatkowych informacji ?

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Skorzystaj z formularza lub mediów społecznościowych.

Sprawdź jak do nas dojechać:

    Zgodnie z art. 13 i 14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (dalej „RODO”) informujemy: KLAUZULA INFORMACYJNA

    Szybki kontakt!
    +
    Wyślij!